Únor 2009

Osmifinále ligy mistrů(3remízy a 1výhra)

25. února 2009 v 6:28 | Tommy |  Fotbal
V prvních čtyřech zápasech prvního kola osmifinále fotbalové Ligy mistrů se v úterý zrodily hned tři remízy. Nerozhodně skončil i duel mezi Atletikem Madrid a Portem, kde v dresu domácích odehrál celé utkání český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši. Obrana jím dirigovaná však inkasovala hned dvakrát, a tak si Španěle situaci hodně zkomplikovali. Vyhrál jen Arsenal, jenž doma uspěl proti AS Řím nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Velká podívaná se nabídla fanouškům na stadiónu v Lyonu, kam zavítal vedoucí celek španělské La Ligy Barcelona. Francouzský šampión se však zvučného soupeře nezalekl a byl mu v první půli více než vyrovnaným protivníkem. Již v sedmé minutě nachytal hostujícího gólmana Valdese z přímého kopu parádně domácí kapitán Juninho. Vzápětí mohl Barcelonu zaskočit ještě Benzema, který tváří v tvář brankáři Llorisovi neuspěl.

Pohádkový příběh Matse Sundina + výsledky

23. února 2009 v 16:12 | Tommy |  NHL
Mats Sundin se vrátil do Toronta, poprvé v kariéře ale v Air Canada Center nenastupoval jako domácí, nýbrž v dresu Vancouveru. Zpočátku jeho konakty s pukem doprovázela část domácího obecenstva pískotem, to se ale změnilo, když na kostce nad ledem probíhal sestřih Sundinových akcí v Torontu.

Všichni diváci povstali a švédské legendě poděkovali mohutným potleskem. Když kamera zabrala Sundinovu tvář, osmatřicetileté ikoně se do očí vkrádaly slzy. Pohádkový konec však měl teprve přijít...

Za stavu 2:2 dospěl zápas až samostatných nájezdů. Když ve třetí sérii srovnal Grabovskij z Toronta na 1:1, všechny oči se upřely na Sundina. Pokud by proměnil, získá Vancouver dodatečný bod. A Sundin nezklamal, perfektně provedeným blafákem překonal Toskalu. Když byl švédský centr posléze věhlasný útočník vyhlášen první hvězdou duelu, diváci znovu povstali a Sundin se jim za to jejich přízeň několikrát poklonil.

Floridu táhli Češi - Vokoun znovu vychytal nulu, Dvořák vstřelil oba góly

23. února 2009 v 16:09 | Tommy |  NHL
Za tyhle body může hokejová Florida děkovat Čechům. Panteři v sobotním duelu NHL porazili Boston 2:0 a vidět byli především brankář Tomáš Vokoun a útočník Radek Dvořák. Druhý jmenovaný vstřelil na začátku třetí části oba góly svého týmu a byl vyhlášen druhou hvězdou, Vokoun si připsal 41 úspěšných zákroků, asistenci na první brance, a proto byl zvolen mužem utkání.
Klíčový moment přišel na začátku třetí třetiny, kdy hrál Boston přesilovku. Po chybě v útočném pásmu unikl Dvořák a ač tísněn, otevřel skóre. Na druhé straně mohli srovnat Axelsson s Bergeronem, Vokoun je ale v stoprocentních šancích vychytal. V 47. minutě upravil Dvořák svým desátým gólem v sezóně na konečných 2:0 pro Pantery.
Do sestavy Montrealu se po dvouzápasové pauze vrátil Alex Kovaljov a Habs tento tah jednoznačně prospěl. Montreal zdolal Ottawu 5:3, zkušený ruský útočník si připsal gól a dvě asistence, za což mu připadlo ocenění první hvězda utkání. Úvodní gól duelu vstřelil v přesilové hře po příhře Kovaljova Tomáš Plekanec, jeho spoluhráč Roman Hamrlík nabíral dvě asistence.
V sestavě Ottawy se po pátečním přestupu z New Yorku Islanders poprvé předtsvaili obránce Chris Campolli a útočník Mike Comrie. Campoli asistoval u dvou ze třech branek Senátorů.

Anglická Premier League - 26.kolo:

21. února 2009 v 19:46 | Tommy |  Fotbal
Aston Villa - Chelsea 0:1 (19.Anelka),
Arsenal - Sunderland 0:0,
Bolton - West Ham 2:1 (10. Taylor, 11. Davies - 66. Parker),
Middlesbrough - Wigan 0:0,
Stoke City - Portsmouth 2:2 (78. pen.,80. Beattie - 75. Kranjcar, 90. Shawcross vlastní).

diplom pro prcka za SB

21. února 2009 v 15:57 | Tommy |  Diplomy
Tady je diplom pro prcka za SB:
tak napiš jestli se ti líbí

SB č.6

21. února 2009 v 12:41 | Tommy |  vše ostatní
Mám tu další SB je to blog. mého kámoše ze třídy a blog je hlavně o autogramech tak se na něj mrkněte tady .a nezapoměň si mě tam přidat

Návštěvní kniha

21. února 2009 v 9:23 | Tommy |  vše ostatní
Ahoj založil jsem návštěvní knihu tak vaše dotazy a připimínky pište tam Tak kniha je TADY nebo v oblíbených stránkách

Znamení: Vodnář

Životopis: David Výborný se narodil roku 1975 v Jihlavě. První zápas v NHL odehrál 7. října 2000 za tým Columbusu Blue Jackets proti Chicagu Blackhawks a první gól v NHL střelil o týden později chicagskému brankáři Robu Tallasovi. Již v roce 1993 byl draftován Edmontonem. Když se nedostal do prvního týmu tak se po sezóně vrátil zpět do Evropy.

Jihlavský rodák je pětinásobným mistrem světa. Poprve se jim stal v rakouské Vídni (1996), následovalo Norsko (1999), Rusko (2000), Německo (2001) a v roce 2005 znovu Vídeň. Jako člen pražské Sparty se stal dvakrát vítězem naší hokejové ligy a to v letech 1993 a 2000. Za Spartu hrával také mezi svými vystoupeními v zámoří a jeden ročník odehrál ve Švédsku za klub MoDo.

David Výborný má mezi spoluhráči veliký respekt a na světovém šampionátu ve Vídni (2005) byl trenéry zvolen kapitánem reprezentace. V únoru 2006 odjíždí pod vedením trenéra Aloise Hadamczika na ZOH do italského Turína.

Otcem Davida Výborného je známý a uznávaný kouč František Výborny. David má s manželkou Irenou syna Michala a mezi jeho záliby patří kromě hokeje také fotbal a tenis.

Největší hokejové úspěchy:
Pětinásobný Mistr světa 1996 (Rakousko), 1999 (Norsko), 2000 (Rusko), 2001 (Německo), 2005 (Rakousko)
S týmem Sparty dvakrát vyhrál extraligu a to v letech 1993 a 2000

Klubová příslušnost:
Sparta Praha

Slavia vyhrála základní část, Budějovice ztrácejí na Třinec jediný bod

17. února 2009 v 21:16 | Tommy |  Hokej
Jasno o vítězi základní části je po úterním 51. kole hokejové O2 extraligy. Vedoucí Slavia porazila v prodloužení Kladno a protože Pardubice prohrály s Litvínovem po samostatných nájezdech, nemůže být obhájce titulu již předstižen. Třinec prohrál s Plzní a nevyužil tak další šanci stát se desátým a posledním účastníkem předkola play-off. České Budějovice navíc porazily Karlovy Vary a ztrácejí jediný bod.

První Slavia hostila v posledních utkáních trápící se Kladno a udělala poslední krok k vítězství v základní části a jistotě účasti v předkole příštího ročníku Ligy mistrů. Domácí měli raketový start. Nejprve Jaroslav Bednář sice neproměnil trestné střílení, ale ještě v úvodní minutě zužitkoval přihrávku Červenky.
Po vyrovnání Martina Procházky se dvakrát trefil kapitán Josef Beránek a vypadalo to na klidné vítězství. Středočeši se ale nevzdali a v zoufalém závěrečném tlaku dokázali dvěma góly Tomáše Horny vyrovnat. Alespoň teoretickou naději na play-off jim sebral gól Karola Slobody v prodloužení. Kladno tak s jistotou čeká play-out.

Pardubice neudržely vedení a skončí druhé

V zaváhání lídra doufali v Pardubicích. Východočeši sice dvakrát vedli, ale Litvínov bez zraněného Jiřího Šlégra dokázal pokaždé vyrovnat. V prodloužení branka nepadla, v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Litvínova František Lukeš. Pardubice zakončí základní část na druhé příčce.
Jistotu domácího ledu v prvním kole play-off má třetí Sparta. Ta zdolala Vítkovice 3:2, rozhodující gól vstřelil Michal Gulaši v 52. minutě. Sparta má dvoubodový náskok před čtvrtým Litvínovem.

Budějovice rozhodly 8 sekund před koncem

Dramatický je souboj o poslední volné místo v předkole play-off. České Budějovice se po tragické první polovině soutěže snaží v poslední chvíli proklouznout do elitní desítky. V neděli sice svěřenci trenéra Tlačila nezvládli klíčový zápas v Mladé Boleslavi, nedělní šťastná výhra 2:1 (rozhodující gól vstřelil 8 sekund před koncem Michal Hudec) nad Karlovými Vary je ovšem přiblížila na rozdíl jediného bodu od desátého Třince.
Oceláři totiž nevyužili další šanci potvrdit desáté místo a prohráli s Plzní 2:3. Situace Třince je tak složitá. V posledním kole totiž hraje ve Vítkovicích, které stále bojují o elitní šestku. Naopak jedenácté České Budějovice hostí Liberec, který má již jistotu předkola play-off. Vedení slezského celku se snaží tým nabudit, ihned po prohře s Plzní odvolalo trenera Antonína Staviňu. Toho na střídačce nahradí sportovní ředitel Pavel Marek.

Mladá Boleslav v závěru zaváhala

Nováček soutěže z Mladé Boleslavi se pokoušel vylepšit pozici před play-out v utkání proti Zlínu, který hájil šesté místo. Domácí ještě šest minut před koncem vedli, pak ale snížil Köhler a Dušan Andrašovský v 58. minutě vyrovnal. Slovenský útočník proměnil i rozhodující nájezd a Ševci tak přeskočili páté Karlovy Vary.
V posledním úterním utkání Znojmo bez distancovaného obránce Bičánka hostilo Liberec. Bílí Tygři vedli, na góly Radima Vrbaty a Borise Žabky ovšem odpověděl v početní výhodě Jaroslav Mrázek a vyrovnal Jiří Dopita. Severočechům vrátil náskok opět Vrbata, ovšem v závěru upravil na 3:3 tečí Hamanovy střely Martin Růžička a stejný hráč v prodloužení rozhodl o prémiovém bodu pro Orly.
51. kolo hokejové O2 extraligy:
Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Peterek, 59. Seman - 8. a 32. M. Straka, 13. Adamský.
Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. J. Mrázek, 28. Dopita, 55. a 65. M. Růžička - 10. a 48. R. Vrbata, 17. Žabka.
Mountfield České Budějovice - Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 44. Mucha, 60. M. Hudec - 47. Hluchý.
Pardubice - Litvínov 2:3SN (0:0, 0:0, 2:2-0:0)
Branky: 41. T. Blažek, 52. Zohorna - 45. Jánský, 54. Bahenský, rozhodující nájezd Lukeš.
Sparta Praha - Vítkovice Steel 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 39. Langhammer, 40. Výborný, 52. Michal Gulaši - 20. R. Hruška, 42. Kvapil.
Ml. Boleslav - Zlín 3:4SN (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 5. J. Novák, 9. Klimenta, 33. T. Sýkora - 29. Galvas, 55. Köhler, 58. a rozhodující nájezd Andrašovský.
Slavia Praha - GEUS Okna Kladno 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 1. Bednář, 25. a 51. Beránek, 65. Sloboda - 16. M. Procházka, 52. a 60. Horna.

Sport.cz

Jaromír Jágr

15. února 2009 v 16:41 | Tommy |  Hokej
Ahoj dnes má narozeniny JArda Jágr tak já mu přeji ať se mu daří a má spoustu úspěchů..JArdo drž se.
Povolání: Hokejista
Věk: 37
Datum narození: 15.21972
Místo narození: Kladno, Česká republika

NHL v Praze nezačne

15. února 2009 v 15:59 | Tommy |  NHL
Příští ročník hokejové NHL nebude zahájen v Praze a hokejoví fanoušci v Česku si po dvou říjnových duelech mezi New Yorkem Rangers a Tampu Bay budou muset na návrat slavné soutěže počkat. Společnost Česká sportovní, která projekt zajišťovala v této sezóně, se bude soustředit na získání atraktivního zápasu zámořské soutěže na startu další sezony 2010/11. Informoval o tom mluvčí České sportovní Karel Tejkal.
V tomto roce by měla NHL začít zápasy v Helsinkách a Stockholmu.

new deasing č.3

14. února 2009 v 16:31 | Tommy |  Deasing
Ahoj tak sem dal na radu leny jelikož nikdo jiný nenapsal tak tu je new deasing doufám, že se vám líbí

Záhlaví č.3

14. února 2009 v 8:54 | Tommy |  Co by jste potřebovali vědět??
Ahoj mám tady další návrh na záhlaví ak jsem se chtěl zeptat jestli si ho sem mám dát a nebo je lepší to dosavadní???tak tapište každý názor promyslím.

Česko-slovenská legie zařídila výhru Floridy, Vokoun opět zářil

14. února 2009 v 8:25 | Tommy |  NHL
Dva zápasy ve dvou dnech = dvě výhry. Hokejisté Floridy po čtvrteční výhře nad Carolinou uspěli i proti New Yorku Rangers, když si připsali výhru 2:1 po samostatných nájezdech. A Panteři za ni vděčí především Čechům Vokounovi s Frolíkem a Slovákovi Zedníkovi. Vidět byli i Češi Kotalík se Špačkem v barvách Buffala, které vyhrálo nad San Jose 6:5 po nájezdech.

Florida sice po první třetině duelu s Rangers prohrávala 0:1, ve zbývajícím průběhu už ale Tomáš Vokoun neinkasoval a zásadním způsobem přispěl k obratu. Na začátku druhé části srovnal svým třináctým gólem v sezóně Michael Frolík. Protože již další branka nepadla, utkání dospělo až do samostatných nájezdů.
V nich si vítězný gól připsal Sloák Richard Zedník. Vokoun pochytal čtyřiatřicet střel Jezdců a stejně jako o den předtím proti Carolině byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Samostatné nájezdy musely rozhodnout i zápas mezi Buffalem a San Jose. Po šedesáti minutách a následném prodloužení bylo skóre nerozhodné 5:5. Domácí sice ještě ve 30. minutě zápasu vedli 4:1, o což se přičinili i Aleš Kotalík (1+1) a Jaroslav Špaček (1+0), nakonec ale mohli být rádi, že neodešli poraženi.
Žralokům se totiž podařil paradní obrat a ještě v poslední minutě základní hrací doby vedli 5:4. O výhru přišli pouhé čtyři vteřiny před koncem, kdy poslal zápas do nastavení Pominville. Stejný muž pak proměnil i nájezd, ten vítězný si připsal Derek Roy.

Columbus - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. Torres, 28. Chimera (Voráček), 54. Jason Williams (Voráček) - 24. Lidström, 45. Samuelsson (Hudler). Střely na branku: 25:34. Diváci: 18 802.
Buffalo - San Jose 6:5 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 15. a rozhodující nájezd D. Roy, 7. Mair (Kotalík), 9. Špaček, 29. Kotalík, 60. Pominville - 19. a 30. Marleau, 40. Boyle, 47. Setoguchi, 51. Pavelski. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18 690.
Florida - New York Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Frolík, rozhodující nájezd Zedník - 18. Sjöström. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celý zápas, inkasoval jeden gól z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 97,14 procent. Střely na branku: 43:35. Diváci: 17 042.
St. Louis - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. Boyes. Střely na branku: 23:22. Diváci: 19 150.
Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Eriksson, 37. Lundqvist - 6. Pyatt. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18 532.
Colorado - Montreal 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 26. Leopold, 53. Arnason - 18. Bouillon, 19. Brisebois, 58. A. Kosticyn, 60. Kostopoulos. Střely na branku: 48:23. Diváci: 17 514.

14. února 2009 v 7:32 | Tommy |  HC Dukla Jihlava
Ahoj tak už před pár dny začalo čtvrtfinále 2.ligy o boj o Extraligu tady jsou výsledky

2Vancouver Canucks54164:15960
3Minnesota Wild54139:12459

13. února 2009 v 15:45 | Tommy |  Hokej
Hlavně díky skvělému výkonu českého brankáře Tomáše Vokouna mohli slavit hokejisté Floridy Panthers vítězství na svém ledě nad Carolinou Hurricanes. Vokoun pochytal všech 42 střel a počtvrté v sezóně si připsal čisté konto. Florida zvítězila 5:0 a na výhře se podíleli také další čeští hokejisté. Michael Frolík skóroval, asistence si připsali Kreps s Dvořákem.
Carolina přitom byla téměř dvakrát častěji střílejícím týmem, domácí vyslali na Hurricanes dohromady třiadvacet střel. Pět z nich však skončilo za zády brankářů Warda a Leightona. Panteři si vybudovali slibný náskok již po první třetině, v níž se trefili Horton a Slovák Zedník. Na kolena položili domácí hokejisté Hurikány v polovině zápasu. Po slepených brankách Stewarta a Campbella, na které přihrávali Kreps a Dvořák, vyhnali brankáře Warda z branky. Jeho náhradníka Leightona dokázal překonat pouze Michael Frolík, jenž využil druhé asistence v zápase Kamila Krepse. Vokoun byl vyhlášen první hvězdou zápasu.WOW podle mě kdyby jel na mistrák Vokoun a hrál dobře jako proti Carolině tak by jsme měli šanci na vtězství.(samozřejmě kdyby tam byly dobří obránci a také útočníci)

Jde o play off, nechce se mi končit, přesvědčuje Řehoř

11. února 2009 v 19:29 | Tommy |  HC Dukla Jihlava
Celou sezonu byl jasnou jedničkou svého týmu, teď ještě den před zápasem netušil, zda vůbec nastoupí. Na vině je zranění, které utrpěl ve třetím zápase předkola s Havířovem. Jihlavský brankář Milan Řehoř má problémy s rukou. "Otočil jsem si palec. Sice hned zapadl zpátky, ale přes noc to pak hrozně nateklo," povzdechl si čtyřiadvacetiletý gólman.
Od té doby zdobí jeho ruku obvazový krunýř, který mu nedovoluje nasadit rukavici. Přesto se v úterý objevil na dopoledním tréninku. "Byl jsem to na chvilku zkusit na ledě, uvidíme, jak to půjde," krčil rameny Řehoř. "Bolí to, ale s týmem do Chomutova jedu," dodal. Svoje zranění nepovažuje za náhodné. Podle něj na něj měl soupeř ze severu Moravy spadeno od začátku série. "To, co Havířov předvedl, nemělo s tvrdostí nic společného. Šli do mě hned v první zápase, dvakrát jsem skončil bez helmy. V extralize se tohle nestane. Bohužel v první lize tyhle zákeřnosti jsou," stěžoval si. Do čtvrtfinálových bojů by ale každopádně naskočit chtěl. "Je to den ode dne lepší, snad to půjde," prohlásil. "Přeci jen je to play off a nechce se mi skončit. Hodlám se s tím poprat, skousnout to. Věřím, že se do zápasů ještě vrátím," přispěchal s dodatkem.

Novým trenérem Chelsea se stal Hiddink

11. února 2009 v 15:02 | Tommy |  Fotbal
Guus Hiddink se příští týden oficiálně stane trenérem londýnské Chelsea, jejíž barvy obléká i český reprezentační gólman Petr Čech. Nizozemský kouč aktuálně čtvrtý celek anglické Premier League povede do konce letošní sezóny, k čemuž dostal současný trenér ruské fotbalové reprezentace od národního svazu oficiální povolení. Informaci přinesly webové stránky BBC.

Guus HIDDINK

foto
Datum a místo narození: 8. listopadu 1946, Varsseveld
Státní příslušnost: Nizozemsko
Trenérská kariéra: De Graafschap (1982-84), PSV Eindhoven (1984-90), Fenerbahce Istanbul (1990-91), FC Valencia (1991-94), reprezentace Nizozemska (1995-98), Real Madrid (1998-99), Betis Sevilla (1999-2000), reprezentace Korejské republiky (2000-02), PSV Eindhoven (2002-05), reprezentace Austrálie (2005-06), reprezentace Ruska (od 2006), FC Chelsea (od 2009)
Největší úspěchy: semifinále ME 2008 (s Ruskem), čtvrtfinále ME 1996; 4. místo na MS 1998 (obě s Nizozemskem) a 2002 (s Koreou), osmifinále MS 2006 (s Austrálií); vítěz Interkontinentálního poháru 1998 (s Realem Madrid), vítěz PMEZ 1988, 6x mistr ligy, 4x vítěz domácího poháru (vše s PSV Eindhoven)
Ostatní: jako hráč nepříliš známý záložník; největší trenérské úspěchy na klubovém poli slavil s PSV Eindhoven, s nímž v roce 1988 vyhrál i PMEZ; se všemi čtyřmi reprezentačními týmy dokázal na MS či ME postoupit do vyřazovacích bojů; v roce 2007 byl odsouzen na šest měsíců podmíněně a k pokutě 45.000 eur za daňové úniky.
Zdroj: ČTK
11. 2. 2009 13:09 - 11. 2. 2009 13:43 Aktualizováno LONDÝN
O Hiddinkově možném angažování se začalo hovořit den po pondělním odvolání brazilského kouče Luize Felipe Scolariho, kterého vedení propustilo po nepřesvědčivých výsledcích.

"V nejbližších dnech poletím do Londýna. Očekávám, že mužstvo povedu již příští týden," nechal se slyšet dvaašedesátiletý kouč, který se velmi dobře zná s majitelem klubu - ruským miliardářem Romanem Abramovičem.

Hiddink Abramoviče zná z působení v Rusku

Hiddink se s Abramovičem seznámil při působení u ruského národního týmu, se kterým má kontrakt do roku 2010 a rozhodně ho nehodlá předčasně ukončit. "Abramovič toho udělal pro ruský fotbal opravdu moc, proto mu tímto chci něco vrátit," poznamenal úspěšný kouč, který působil mimo jiné na lavičce španělského Realu Madrid či reprezentačního výběru Jižní Koreje.

Nizozemský trenér řekl, že plánuje navštívit zápas pátého kola FA Cupu, ve kterém Chelsea bude hrát na půdě Watfordu. "Nikdy není možné připravit mužstvo během jednoho týdne, ale toto je výjimečná situace. Chelsea má dobré hráče, kteří by měli být v nejlepší formě a měli by mně práci usnadnit," myslí si nový muž na lavičce Blues.

Hiddink již dva týmy naráz vedl

Podle Hiddinka mohou na konci sezóny nastat dva možné scénáře. "Buď mně řeknou: Není to ono, vrať se na východ. Nebo to půjde dobře. Ale tak daleko já neuvažuji," dodal kouč, jenž s působením u dvou týmů zároveň má své zkušenosti.
V minulosti vedl současně nizozemský PSV Eindhoven a australskou reprezentaci. Hiddinkovi se u reprezentačních týmů všeobecně daří. Na loňském evropském šampionátu dovedl ruskou sbornou až do semifinále. Počtvrté v řadě tak dokázal se svými svěřenci na velkém turnaji postoupit do vyřazovacích bojů, vždy se mu to podařilo s jinou reprezentací.