31. prosince 2008 v 13:15 | TVR |  Diplomy
Tady mám další diplomy od Leny:

Hokej "20"

31. prosince 2008 v 10:02 | TVR |  Hokej

Hokejisté selhání z "osmnáctek" nezopakovali a Němce přehráli

Vysokým vítězstvím 6:0 nad Německem se čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let přiblížili na juniorském mistrovství světa postupu ze základní skupiny do čtvrtfinále. Od první minuty svého předposledního duelu v základní části byli jasně lepší a soupeře přehráli ve všech směrech. Alespoň trochu se jim tak podařilo odčinit nezdar se stejným soupeřem v loňském roce na světovém šampionátu osmnáctiletých hráčů, po kterém Česko ostudně sestoupilo z elitní skupiny MS.
Čeští mladíci v úterý využili dvě úvodní přesilovky, Němci se během celého utkání nemohli dostat do tempa a Češi je přestříleli 53:18. "Byl to pro nás veliký zápas. Jsme rádi, že jsme ho vyhráli, nebylo to vůbec jednoduché. Všichni jsme si vzpomněli na Finsko, kde jsme s nimi na osmnáctkách prohráli a spadli z elitní skupiny," řekl novinářům po skončení zápasu obránce Michal Jordán.

24. prosince 2008 v 9:33 | TVR |  NHL

Čeští hokejisté Tomáš Vokoun a Michael Frolík zazářili v úterním utkání NHL proti Nashvillu a postarali se o vítězství Floridy 3:0. Gólman Panterů zlikvidoval všech 27 střel svých bývalých spoluhráčů a podruhé za sebou vychytal čisté konto, Frolík vstřelil dva góly. Oba byli vyhlášeni nejlepšími hráči večera.

Vokoun nastoupil proti Nashvillu, kde strávil osm sezón, teprve podruhé od loňské výměny na Floridu. První zápas prohrál 3:4, tentokrát nedovolil Predátorům ani jeden gól. "Nashville byl pravděpodobně posledním týmem v NHL, proti kterému jsem nevyhrál. Takže jsem rád, že se mi to dneska povedlo. Získali jsme další dva důležité body," radoval se Vokoun, jehož tým si připsal již osmé vítězství z posledních jedenácti zápasů.
Frolík vstřelil svůj čtvrtý a pátý gól v sezóně. Český mladík nejprve v 34. minutě otevřel skóre zápasu a připsal si tak zároveň i vítězný gól, v poslední minutě pak při power-play Predators pečetil výhru Floridy trefou do prázdné branky.