TAdy je hodne rychla bleskovka počítám jenom do zítřejšího od poledne tak si pospěšte:
..Potm vám napíši na blog tak zatím

Start v extralize

29. listopadu 2008 v 14:17 | TVR |  Hokej

Brankář Řehoř si připsal kuriózní první extraligový start

Kuriózní první start v extralize si ve čtvrtek připsal čtyřiadvacetiletý hokejový gólman Milan Řehoř. V předehrávce 27. kola ve Znojmě se objevil v třinecké brance až při samostatných nájezdech, navíc v podstatě omylem, a vychytal hostům vítězství.

Celý zápas i prodloužení odchytal Martin Vojtek, který si před nájezdy odešel na chvíli odpočinout na střídačku. Trenéři Třince si však mysleli, že je Vojtek unavený, a dali pokyn Řehořovi.
"Došlo k chybné komunikaci mezi brankáři. Když už byl Řehoř na ledě, tak jsme jej nechali na první sérii na ledě. Ještě jsme potom uvažovali, že vrátíme do hry Vojtka. Nakonec jsme situaci neřešili a nechali Řehoře i na druhý nájezd," vysvětlil neobvyklou situaci asistent třineckého trenéra Jiří Juřík.

Řehoř udržel v obou nájezdech čisté konto. První znojemský střelec Bičánek branku přestřelil, Martin Růžička se potom pokoušel o blafák do bekhendu, který Řehoř vystihl a kotouč vyrazil. Polanský pak přidal druhý gól Třince a rozhodl o výsledku, takže třetí znojemský hokejista už na led nemusel.
"Řehoře jsme vzali jen na záskok z Dukly Jihlava za zraněného brankáře Čechmánka. Nyní se už vrátí opět do svého klubu," dodal Juřík.

Hvězdná brána (Stargate SG-1)

Vědeckofantastický film Hvězdná brána, natočený v roce 1994 německým režisérem Rolandem Emmerichem, byl ukázkovým případem promarněné příležitosti. Ani zajímavý námět a vyšší rozpočet tentokrát nedokázaly zakrýt slabý a neoriginální scénář v duchu standardních amerických klišé. Tyto faktory mu, pravda, zajistily ziskovost, ale vlastní téma meziplanetárních portálů nabízelo daleko víc, než mohl postihnout, resp. postihl jeden film.
stargate
Pamatujete ještě na seriál MacGyver? O chlapíkovi, který pomocí svého zavíracího švýcarského nožíku dokázal ve skříni poslepu postavit z ramínek a spodního prádla vznášedlo? Právě jeho představitel Richard Dean Anderson se se svou produkční společností Gekko prozíravě chopil Stargate, a tři roky na to pro MGM TV uvedl - dnes už to můžeme říct - úspěšný seriál, jenž právě těží z bohatého potenciálu původního nápadu.

Idea spočívá v tom, že v širém vesmíru existuje ohromné množství uměle vytvořených bran, které navzájem spojují různá místa časoprostoru jako tzv. červí díry. Na každé bráně je několik symbolů. V závislosti na jejich vzájemném nastavení se otevře mezihvězdný tunel do odpovídající části vesmíru, k jiné bráně. Jedno takové zařízení se podařilo odkrýt (v celovečerním filmu) v Egyptě, a první, kdo branou prošel, byla jednotka vedená plk. Jackem O'Neillem. Tolik bran a tolik různých světů představuje nekonečnou zásobárnu inspirace, a to je pro seriál Stargate SG-1

Hvězdná brána

25. listopadu 2008 v 15:36 | Tommy |  SG
Tady začíná rubriga seriálu hvězdné brény a 1. článek je o hvězdné bráně
  • Pojmenování v originále: Stargate
  • Epizody:(film Stargate), většina
Hvězdná BránaHvězdná brána je kruh, který má zhruba šest metrů v průměru. Je vyrobena z naquadahu, zvláštního prvku, který se nachází na některých planetách. Brána se zdá být imunní vůči efektu stárnutí. Skládá se ze dvou kruhů. Vnější kruh je stacionární s devíti zámky (chevrony), vnitřní kruh se otáčí a obsahuje 39 symbolů. 38 symbolů reprezentuje souhvězdí, 39. symbol je výchozí bod, který je pro každou bránu unikátní. Prvek, ze kterého je brána postavena, přímo absorbuje energii. Její vnitřní funkce tuto energii přemění a nabíjejí rezervoáry podobné kondenzátorům. Ale vnitřní kruh se začne otáčet pouze tehdy, když je rezerva energie dostatečná. Materiál brány je supravodič, absorbuje energii v mnoha formách - elektrickou, tepelnou, jadernou, solární. Fungování lze přirovnat k telefonu. Na zvláštním kruhovém zadávacím zařízení, tzv. DHD se zadá adresa. SGC místo něj používá supervýkonný počítač, protože DHD v Gíze nebylo údajně nalezeno. (Později se ukáže, že DHD v Gíze bylo. Dostalo se do rukou Němcům a po skončení 2. světové války ho zkonfiskovali Rusové.) Adresa se skládá ze sedmi symbolů. K určení polohy uvnitř trojrozměrného prostoru je potřeba šest symbolů a k určení směru je nutný sedmý symbol - výchozí bod. Při zadávání adresy se vnitřní kruh brány začne otáčet a zadávané symboly postupně zapadají do jednotlivých zámků, které se rozsvítí. Pokud zapadne všech sedm symbolů, což znamená, že brána na druhé straně je přístupná, dojde k výboji neutrinové energie a vytvoří se stabilní červí díra mezi oběma branami. Iluzi vody při aktivaci brány vytváří hranice červí díry tvořená kvantovými částicemi. Brána se dá otevřít nejen pomocí DHD nebo superpočítače, ale i manuálně, pokud je k dispozici dostatečný zdroj energie. Časové maximum, po které může být brána otevřena, je 38 minut, poté se červí díra zhroutí (pokud brána nedostává nějaký alternativní zdroj energie - viz A Matter of Time a Watergate). Při průchodu bránou dochází k molekulárnímu rozkladu hmoty, která se při výstupu druhou bránou opět rematerializuje do původní podoby. Hmota cestuje jednosměrně, vlnění (např. rádiové vlny, gama záření, gravitační vlny) může procházet obousměrně. Brána má schopnost využívat hustotu, molekulární strukturu a sílu působící na horizont událostí k určení toho, zda se jí někdo nebo něco opravdu pokouší projít. Hvězdné brány jsou rozesety na mnoha planetách v celé naší galaxii i mimo ni. Tvůrci hvězdných bran byli Antikové, jedna ze čtyř ras bývalé aliance.
Dr. Daniel Jackson objevil během svého pobytu na Abydosu mapu obrovské sítě hvězdných bran, která se stala zdrojem adres pro výpravy SG týmů na jiné planety. Dlouho byla zdrojem jediným, a to až do okamžiku, kdy byly na planetě P3R-272 do O'Neillova mozku omylem nahrány z archivu Antiků všechny jejich znalosti. Jack díky těmto nově nabytým informacím zadal do počítače množství adres dalších bran, které se nevyskytovaly v abydoském "adresáři" (viz The Fifth Race). Od té doby má SGC v databázi adresy hvězdných bran ze dvou zdrojů - z goa'uldské mapy na Abydosu a z archivu Antiků.
Pozemskou hvězdnou bránu nalezl roku 1928 profesor Langford v egyptské Gíze. Byla převezena do podzemní základny v USA, kde ji zkoumalo letectvo. V roce 1945 prezident Roosevelt nařídil experimenty s bránou. Vědci se tehdy domnívali, že brána je zbraň nebo by se tak dala použít. Experimenty vedl profesor Langford, objevitel brány. Američanům se podařilo již v roce 1945 bránu úspěšně aktivovat a jeden z členů výzkumného týmu, dr. Ernest Littlefield, prošel bránou na planetu, která byla později označena jako P3X-972. O 50 let později, když Pentagon odtajňoval staré archivní materiály, se dr. Jackson dozvěděl o pokusech ze 40. let. Tým SG-1 se vydal na zmiňovanou planetu a přivedl dr. Littlefielda zpět na Zemi (viz The Torment of Tantalus). Po neúspěchu ze 40. let, kdy bylo ztraceno spojení s dr. Littlefieldem, byl program ukončen a znovu obnoven až v 90. letech díky Catherine Langfordové, dceři prof. Langforda. Jakmile se s pomocí dr. Jacksona podařilo úspěšně aktivovat bránu a Jackson objevil abydoský adresář, celý projekt se rozjel naplno.
Hvězdná brána je umístěna na základně SGC v dolních patrech podzemního komplexu v hoře Cheyenne v Coloradu. Samotná brána se nachází v posledním, 28. podlaží. Aby se zabránilo průniku nezvaných návštěvníků, chrání pozemskou bránu iris. Je to ochranný štít vyrobený z čistého titanu. Iris je umístěna tři mikrometry od hranice červí díry, což účinně zabraňuje tomu, aby se hmota dokázala reintegrovat. Pro případ selhání iris je v komplexu bezpečnostní zařízení, které by se odpálilo a zničilo celou horu, ve které je komplex umístěn. Když byla iris zničena v epizodě A Matter of Time, kdy ji gravitace černé díry vtáhla bránou na planetu P3W-451, byla nainstalována nová iris obohacená triniem. Iris se otevře pouze v případě, že tým, který je na misi mimo Zemi, vyšle ze speciálního vysílače, tzv. GDO svůj kód (např. kód týmu SG-1 je 7062957 0282002). Iris byla nainstalována po vpádu Apophise na Zemi (viz Children of the Gods I).
V průběhu seriálu se ukáže, že na Zemi jsou dvě brány. Druhá brána byla náhodou objevena v Antarktidě, padesát mil jihozápadně od letecké základny McMurdo (viz Solitudes). Tato brána byla převezena do Nellisu do zařízení v Groom Lake (tzv. Oblast 51) v Nevadské poušti, kam jsou posílány všechny technologie, které SG týmy přinesou na Zemi. Brána měla být pod zámkem, ale záhadně se ztratila a byla po nějakou dobu používána agenty NID vedenými plukovníkem Maybournem (viz Touchstone). Nakonec byla za přispění SG-1 a generála Hammonda převezena zpět. První brána skončila na dně oceánu, když ji tým SG-1 přenesl na palubu Thorovy lodi Biliskner zamořenou replikátory, aby mohl uprchnout na jinou planetu. Loď se pak zřítila a dopadla na dno Pacifiku (viz Nemesis). Od té doby SGC používá antarktickou bránu, která byla na základnu převezena z Oblasti 51. První, egyptská brána se dostala do rukou Rusů, kteří rozjeli v tajném komplexu na Sibiři vlastní program Stargate. Ten však fungoval pouhých 37 dní, kdy bylo prozkoumáno sedm planet, než došlo k nehodě (viz Watergate).
Goa'uldi, Jaffové a Abydosané říkají hvězdné bráně chaapa´ai. Pro další národy na různých planetách je to zase kamenný kruh, průchod, velký kruh stojící vody, cirk kakona (kruh strastí) atd.
39 symbolů na pozemské hvězdné bráně:
Nejprve je uvedeno pořadí na hvězdné bráně, pak český název a poté následuje latinský název a oficiální zkratka používaná v astronomii.
39. Lev - Leo [Leo]
* Souhvězdí Hada se skládá ze dvou částí - Caput (hlava) a Cauda (tělo) - vzájemně oddělených Hadonošem. Souhvězdí má představovat Hadonoše ovinutého Hadem.
Ke zjištění názvů jednotlivých souhvězdí v češtině a latinských zkratek jsem použila Výkladový astronomický slovník. Brno, Jota 1996, s. 203-204.
Na těchto stránkách najdete informace o symbolech na bráně a adresy planet (je to přehledné a myslím, že to nepotřebuje překlad do češtiny):

22. listopadu 2008 v 8:19 | TVR |  Hokej

Slavia ani Litvínov vedení neudržely, zaváhání využily Pardubice výhrou ve Zlíně

Hokejisté Slavie přišli ve 24. kole O2 extraligy o vedení na ledě Třince v poslední sekundě hry a zápas nakonec prohráli na samostatné nájezdy 2:3. Zaváhání Pražanů nevyužil Litvínov, jenž na svém ledě podlehl Liberci 1:2. Na vedoucí trojici se dotáhly Pardubice, Východočeši zlomili domácí neporazitelnost Zlína výhrou 5:1. Budějovice se odpoutaly z posledního místa vítězstvím 4:2 v Boleslavi, Plzeň ztratila body se Znojmem porážkou 3:4 na nájezdy.

Pardubice prolomily letošní domácí neporazitelnost Zlína a po výhře 5:1 snížily ztrátu na třetí Slavii. K zisku bodů nasměroval Východočechy ve třetí minutě Zdeněk Ondřej. Hosté vedli ve 25. minutě již 3:0, ale v polovině utkání vykřesal naději pro Berany Bedřich Köhler. Pardubice však o tři minuty později zvýšily znovu na tříbrankový rozdíl a vedení sivzít nenechaly. Ve třetí části naopak přidal pátý gól znovu Ondřej.
Domácí Třinec vedl v duelu se Slavií gólem Kanka, ale Pražané dokázali otočit zásluhou Hrušky a Josefa Beránka. Když už se zdálo, že hosté ukořistí všechny body, srovnal na 2:2 v poslední sekundě třetí části Jan Peterek. V prodloužení branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich jako jediný rozvlnil brankovou síť Jozef Balej a Oceláři mohli slavit bonusový bod navíc.

Pletka završil obrat Liberce

Litvínov ztratil nadějně rozjetý zápas s Libercem během tří minut. Domácí se ujali vedení zásluhou Františka Lukeše, jenže ve 47. minutě srovnal střelou z dorážky Podkonický a vítěznou trefu Bílých Tygrů zaznamenal ve 49. Václav Pletka. Ani závěrečná power-play umocněná vyloučením Šimánka prodloužení utkání nepřinesla.
Ani Plzeň nedokázala udržet dobře rozjetý zápas, i když vedla se Znojmem minutu a půl před koncem 3:2. Vyrovnání zařídil druhou trefou v utkání Karel Plášek, když v úniku prostřelil Altrichtera mezi betony a poslal zápas do nastevení. Po pěti minutách gól nepadl a rozhodující nájezd zaznamenal Orel Radim Bičánek.
Ke střídaní došlo na druhém konci tabulky, České Budějovice si odvezly z Mladé Boleslavi tři body a odpoutaly se ze 14. místa, kam naopak spadli Středočeši. Na vítězství 4:2 se podílel dvěma přesnými zásahy Tomáš Kůrka. Vítězný gól dal na začátku 43. minuty Jindřich Kotrla.

Branky: 16. Král, 57. Pšurný - 9. a 46. Kůrka, 34. Gulaš, 43. Kotrla
Karlovy Vary - Sparta 2:1 v prodl. (21.11)
 zdroj:sport.cz

Vítkovice - Kladno 6:1 (18.11.)

Teplice VS Brno

17. listopadu 2008 v 20:16 | TVR |  Fotbal

Teplice porazily v dohrávce Brno a posunuly se na sedmé místo

Fotbalisté Teplic porazili v pondělní dohrávce 14. ligového kola Brno 1:0. Domácí měli od začátku velmi výraznou převahu a nastřelili dvě břevna, po jednom z nich dokázal míč vrátit do sítě dobíhající Stožický. I když pak Severočeši po poločase ubrali na aktivitě, utkání s přehledem dovedli k výhře a posunuli se na sedmou příčku tabulky.

Špatné výsledky Severočechů, chladné počasí a státní svátek srazily návštěvu na Stínadlech na pouhých pár stovek diváků. Ti sledovali, jak tepličtí hráči soupeře od začátku výrazně přehrávají.
Už po šesti minutách poprvé protáhl brněnského brankáře Lejsala Lukáš, který hlavou tečoval přímý kop, to byl ale jen začátek. Tepličtí se tlačili do vápna a během dalších deseti minut měli pět zajímavých příležitostí. Největší z nich spálil Mahmutovič, který se prohnal po levé straně až před Lejsala, vzápětí ale napálil jen nohy vybíhajícího brankáře.
Teplický kouč Jiří Plíšek se odhodlal k výrazným změnám v sestavě a vyplatilo se mu to. Do středu zálohy posunutý stoper Matula s přehledem vyhrával souboje a zbytek zálohy se předháněl v rychlých kombinacích, zatímco Brňané působili bezradně. Výmluvně to ilustrovala 26. minuta. Verbíř s Vachouškem si vpravo od brněnské šestnáctky zahráli bago, Doležal odcentroval a na zadní tyči našel Mahmutoviče. Brankář Lejsal sice jeho hlavičku vytáhl na břevno, na dorážku Stožického už ale neměl nárok.

Vzápětí mohlo být Brňanům ještě hůře. Po další narážečce se za obranou zjevil Doležal a po jeho zpětné přihrávce poslal míč na spojnici břevna a tyče Vachoušek, vzápětí musel další únik Mahmutoviče brzdit všemi prostředky Trousil. Brňané si museli připadat jako na kolotoči, který se ale vzápětí začal zadírat. Ve velké pohodě hrající Vachoušek totiž po půlhodině odkulhal s naraženými zády ze hřiště a z teplické hry se začaly vytrácet i nápady.
I bez Vachouška však byli domácí stále nebezpečnější. V 54. minutě unikl po levé straně Stožický, který míč naservíroval osamocenému Mahmutovičovi, jenže bosenský forvard i tentokrát zamířil jen do Lejsala.
Brňané sice už do 60. minuty třikrát vystřídali, ani to jim ale k hernímu zlepšení nepomohlo. Za celý druhý poločas se zmohli jen na dvě nepřesné střely Střeštíka. Domácí obranu rozhodili jen jednou - po ošetřování Mahmutoviče nevrátil Čoupek míč, údivu obránce Vidličky ale Došek využít nedokázal.
V závěru utkání se Tepličtí spolehli už jen na nakopávané míče a brejky, přesto mohli ještě několikrát vedení pojistit. Rosa však z otočky po rohu pálil těsně nad a Mareš své sólo v 82. minutě zakončil jen střelou do Lejsala, a tak domácím zůstala nakonec jen nejtěsnější výhra.
FK Teplice - 1. FC Brno 1:0 (1:0)
Branka: 26. Stožický. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Urban. ŽK: Verbíř - Trousil, Mareček, Čoupek. Diváci: 2700.
Teplice: Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Doležal, Matula, Stožický - Mahmutovič (65. Mareš), Vachoušek (34. Jun, 90.+3 Merzič). Trenér: Plíšek.
Brno: Lejsal - Kuncl (46. Lira), Trousil, Švejnoha, Čoupek - Pašek (60. Šural), Heinz (46. Polách), Živný, Mareček, Střeštík - Došek. Trenér: Křeček.

Zlatý míč

17. listopadu 2008 v 14:12 | TVR |  Fotbal

Zlatý míč si počtvrté převzal Čech, své ceny mají i Dřížďal a kouč Jarolím

Zraněný fotbalový brankář Petr Čech si odskočil do Prahy, aby si počtvrté v řadě převzal cenu za vítězství v anketě Zlatý míč ČR za uplynulou sezónu. Ocenění novinářů si v pondělí v areálu České televize převzal i kouč Slavie Karel Jarolím za Trenéra roku, cenu Objev sezóny si potom z Kavčích hor odnesl jeho svěřenec František Dřížďal.

Reprezentační gólman Čech se měl podle harmonogramu kvalifikace MS v pondělí hlásit na Strahově na srazu národního týmu. Vinou zranění pravého lýtkového svalu, který si přivodil v utkání Premier League proti Blackburnu, ovšem v pondělí zavítal do Prahy z jiného důvodu. Počtvrté za sebou si totiž přijel převzít cenu Zlatý míč za anketu, kterou tradičně vyhodnocuje Klub sportovních novinářů.
"Loňská sezóna byla opravdu těžká. Příliš důvodu k radosti jsem v ní neměl, tato trofej pohled na ni alespoň trochu mění," narážel brankář Chelsea na smolný finálový zápas Ligy mistrů proti Manchesteru United a nepovedený turnaj mistrovství Evropy v Rakousku a Švýcarsku. Nyní česká brankářská jednička musí vinou zranění oželet kvalifikační utkání proti San Marinu.

Čech bude fit během pár dní

"Samozřejmě tam musíme jet pro tři body. Asi také ale nemůžeme očekávat, že zápas skončí naší výhrou 7:0. Je mi líto, že toto utkání neuvidím, protože ho nevysílá žádná česká televize," řekl Čech. A jak dlouho bude brankář Blues mimo hru? "Přesná diagnóza určena ani nebyla, já ale doufám, že si léčba nevyžádá delší dobu jak pár dní," dodal.
Trofej pro Trenéra roku si poprvé odnesl slávistický kouč Karel Jarolím, jemuž k tomuto ocenění pomohl hlavně zisk titulu a premiérový postup Slavie do Ligy mistrů. "Nejsem velkým příznivcem těchto anket, nemyslím si, že je to zcela objektivní, neboť se tyto úspěchy nedají přesně měřit. Na druhou stranu mě takovéto ocenění samozřejmě těší," přiznal kormidelník sešívaných Jarolím.
Netradičně skončilo vyhodnocení ankety Objev sezóny. Nevyhrála ji, jak je zvykem, žádná vycházejí hvězda, ale obránce pražské Slavie František Dřížďal, který v srpnu oslavil třicetiny. "Vůbec jsem nevěděl o tom, že jsem nějakou anketu vyhrál. Začali mi volat kamarádi, že jsem údajně Objev sezóny, tak jsem se na to musel hned na internetu podívat taky," prozradil zadák mistrovského celku.

Nikdy není pozdě

"Je to pro mě překvapení. Není zvykem, aby tuto cenu dostal hráč ve třiceti letech. Těší mě to o to víc, když jsem nyní prošel těžkým zraněním," připomněl Dřížďal přetrženou achilovku, která ho více jak na půl roku vyřadila ze hry. "Jsem rád, že si mě vůbec někdo všiml," dodal šťastný slávista.
"Franta je živý důkaz toho, že nikdy není pozdě. Myslím si, že se mu o tom asi ani nezdálo. Poté, co ho provázelo při příchodu k nám, si myslím, že si to nyní musí patřičně užívat. I nyní, kdy se vrací po zranění je vidět, co všechno tomu dává," váží si přístupu svého svěřence trenér Jarolím.

Poznávací bleskovka

14. listopadu 2008 v 16:54 | TVR |  vše ostatní
Tak je tady poznávačka kdo je to na obrázku a co na diplom pište pod článek:
tak kdo je to není to těžké, ale pozor nehraje už v BArceloně

Jsem Z5

14. listopadu 2008 v 16:51 | TVR |  vše ostatní
Čau chci vám oznámit, že zase mám PC a tak asi založím nějakou bleskovku a taky prosím napište pod tento článek jak jste se měli když jsem tady nebyl čau s pozdravem Tommy

Čech vychytal stou nulu

2. listopadu 2008 v 15:04 | TVR |  Fotbal

Čech vychytal stou nulu v dresu Chelsea a už pošilhává po dalším rekordu

V sobotním domácím zápase se Sunderlandem sice příliš práce neměl, přesto na něj bude Petr Čech rád vzpomínat. Chelsea si dokráčela k pohodlnému vítězství 5:0 a reprezentační gólman udržel již svou stou nulu v dresu Blues. "Jsem moc rád, že jsem to dotáhnul na stovku nul, a o to více mě těší, že jsem jich většinu vychytal v Premier League a v Lize mistrů, tedy ve dvou nejlepších fotbalových soutěžích na světě," prohlásil Čech na svých internetových stránkách.
2. 11. 2008 11:59 PRAHA/LONDÝN
Čecha v sobotu ani tak netrápil Sunderland, který jej de facto vůbec neprověřil, jako spíš hustý déšť. Právě nevlídné počasí bylo jedinou menší kaňkou. "Všechno to v sobotu hezky vyšlo. Snad jedině to počasí mohlo být lepší, byla velká zima, vítr a tma - už ve dvě odpoledne se muselo na stadiónu rozsvítit."
Na sto vychytaných čistých kont stačilo šestadvacetiletému brankáři odehrát jen sto osmdesát zápasů Premier League, Ligy mistrů, Anglického a Ligového poháru. To činí úspěšnost pětapadesáti procent. "Je to zároveň výborná vizitka pro obrannou práci celého mužstva," vyzdvihuje hru svých spoluhráčů.
Se současnou bilancí se ale Čech spokojit nehodlá. Po očku už kouká po další metě. Reprezentační jednička mezi tyčemi by ráda překonala klubový rekord Petera Bonettiho. Ten během dvaceti let strávených v Chelsea nekapituloval ve 205 utkáních. "Když budu takto pokračovat, mohl bych za pět let jeho rekord překonat," přiznává držitel rekordu anglické ligy v počtu nul v jedné sezóně. V ročníku 2004/05 neinkasoval v 25 zápasech a Chelsea i díky němu mohla slavit mistrovský titul.
Čechova bilance po víkendovém zápase nezůstala bez odezvy ani v kabině Blues. Portugalský gólman Hilário, klubová trojka, si do Čecha ihned rýpl. "Na mou stovku nul mi odpověděl: To už jsi docela starej... Jinak Carlo Cudicini se k té stovce také blíží, myslím, že má aktuálně asi 95 nul."
Druhou stovku čistých kont může Čech načít už v úterý v Římě, kde se Chelsea v rámci Ligy mistrů utká s místním AS. Právě k tomuto duelu už se v klubu nyní upíná veškerá pozornost. "Letíme už v neděli, abychom měli dost času na odpočinek a přípravu na zápas, ve kterém chceme vyhrát. Tři body nám totiž prakticky najisto zajistí postup ze skupiny. Mít postup v kapse co nejdříve, to je náš cíl, abychom se pak mohli v klidu soustředit na Premier League a Ligový pohár," uzavírá Čech.